Kurumsal Haberler

İŞ SÜREKLİLİĞİ... NEDEN? NASIL?

ATACOM, 21 Kasım 2011 tarihinde düzenlenen organizasyonda kurumsal müşterileri ile Les Ottomans Hotel’de biraraya geldi.

Toplantıda iş sürekliliğinin gerekliliği, uygulanmaması halinde doğacak riskler, uygulamalar ve işletme yöntemleri hakkında dikkat çekici araştırmalara yer verildi.

Toplantının açılış sunumunu(Değişime Liderlik Etmek) yapan IBM Çözüm Ortakları Yönetim Müdürü Nedim Nazlı, IBM’in düzenli olarak gerçekleştirdiği global araştırmalardan bilgiler aktararak artık CIO ve CEO’ların stratejilerinin birbiri ile örtüştüğüne değindi. 

Atacom Bilişim Genel Müdürü Tekin Aktan da BT iş sürekliliğini kesintiye uğratan faktörler ile yaşanmış farklı seviyelerdeki benzeri olayların doğurduğu kayıpları örneklerle aktararak, konu hakkında kurumların farkındalık seviyesini arttırmaya yönelik bilgiler paylaştı.

Atacom Kurumsal Çözümler Danışmanı Erkal Aslankara işletmelerin iş süreçlerini destekleyen BT servisleri için gerekli iş sürekliliği planının hazırlanması ile ilgili detayları, uluslararası kabul edilen standartlar çerçevesindeki uygulamarı paylaştı.

Sunumların ardından öğle yemeği ile toplantıya son verildi.

Geri Dön

Bu haberin görselleri;Sanallaştırma Çözümleri Bilişim sektörünün en gözde çözümlerinden biri olan sanallaştırma ve k...
Veri Depolama Çözümleri Atacom, kurumların her yıl katlanarak büyüyen verileri i&...
Güvenlik Çözümleri Atacom değişen dünyada bilginin değerinin farkında olan bir şi...
Anasayfa      Kurumsal      Çözümlerimiz      Bize Katılın      İletişim © 2011 Atacom Bilişim Sistemleri - Tüm hakları saklıdır Click to English Site